Sürdürülebilir Gelecek

Sürdürülebilir Geleceğe Sahip Çıkmak İçin: YALITIM

Yalıtım sektörünün sağlıklı büyümesi amacıyla hayata geçirilen “Kalite ve Teknik Altyapı Geliştirme Hareketi” ile İZODER üyelerine Kalite Onay Sertifikası (İKOS) vermeye başladı. Öncelikle İZODER üyesi sanayicilerin ürünlerini test ederek, derneğin tüm üretici üyelerinin standart ve yönetmeliklere uyumlu üretim yapmalarını ve piyasaya uygun rekabet koşullarında ürün arz eden firmalardan oluşmasını amaçlıyor.

İZODER yalıtım konusunda Avrupa ülkeleri seviyesine gelmek, üyelerinin ve sektörün güç birliği ile daha büyük başarılara imza atmasını hedefliyor. İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi ERDOĞAN ‘ın İzolasyon Dünyası Dergisi’nde yayınlanan yazısına göre;

Sürüdürülebilirlik, çevreyi ve insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik gelişmenin ve toplumun refah seviyesinin yükseltilmesi demektir. Küresel ısınma ve ekolojik denge kavramı gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Yalıtım sayesinde küresel ısınma tehdidi ve ekolojik dengenin bozulması önemli oranda engelleniyor. 

Yalıtım ile hem yapının ısıtma ve soğutma gereksinimlerini hem de sera etkisi yapan gaz salımlarını azaltıyoruz. Sağlıklı, güvenli ve konforlu yapıların temeli olan yalıtım, sürdürülebilir geleceğimize sahip çıkmamızı sağlıyor. Bu önemli noktayı ortaya çıkarmak ve harekete geçmek için öncelikle bina kullanıcılarının sürdürülebilir bir yaşam stili kazanması ve yalıtım konusunda bilinçlenmesi gerekiyor. İZODER bu konuda farkındalık yaratmak için kapanyalar, eğitim programları düzenliyor. Tüm bunların yanında aktif politikalar, yeterli dnevlet desteği ve teşvik mekanizmalarının artırılması ile yalıtım, ülkemizde hak ettiği önemi kazanacaktır. 

Misyonumuzda da belirttiğimiz gibi “sürdürülebilir gelecek için doğal kaynakları verimli kullanarak, insan güvenliğine ve çevre sağlığına duyarlı yapılarla, yaşam kalitesi ve konfor koşullarının arttırılmasını sağlamak ve yarınlarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmak” hedefi ile yolumuza devam edeceğiz.