İZODER 20.Yılını Kutladı

izoder 20 yıl

Isı, Su, Ses  ve Yangın Yalıtımcıları Derneği ( İZODER ) 20. yılını 24 Ekim 2013 tarihinde Marriot Hotel Asia’da GNYAPI’nın da aralarında bulunduğu üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği bir gece ile kutladı.

Gecenin açılışında konuşan İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, 20 yıllık bir birikimin sonucu elde ettiği değerleri, yenilikleri, katkıları, sorumlulukları, vizyonu ve misyonuyla “ İZODER’in Yalıtımın Tam Olarak Kendisi ” olduğu vurgulandı. 

İZODER’in kuruluşundan günümüze sektörün gelişimi için bir çok önemli projeye imza attığını vurgulayan Ferdi Erdoğan, yalıtım bilincini yaygınlaştırmak için yapılan kampanyalar, Enerji Kimlik Belgesi yazılımı BEP-TR’nin hazırlanması, Türkiye’nin en geniş akredite yalıtım laboratuvarı TEBAR A.Ş. ve doğru uygulamaların yaygınlaşması için hayata geçirilen TEBAR Personel  Belgelendirme Merkezi, Yalıtım Zirveleri, Avrupa Birliği Projeleri, kurumsallaşma ve kalite çalışmaları, eğitimler ve yayınlar gibi çalışmaların bunlardan bazıları olduğunu söyledi. 

İZODER’in çözüm üretmesi gereken öncelikli konuların başında haksız rekabetin geldiğini vurgulayan Ferdi Erdoğan, “ Haksız rekabet ile mücadelede öncelikle İZODER üyelerinin gerek yasa ve mevzuatlar gerekse ürün kalitesi açısından hiçbir eksiğinin kalmaması gerekiyor. Bunun için hayata geçirdiğimiz İZODER Kalite Onay Sertifikasının (İKOS) öneminin üyelerimiz tarafından kavranmasını temenni ediyorum. İKOS sertifikası almaya hak kazanan firmaları kutluyorum” dedi. Ferdi Erdoğan, kurucularından başkanlarına, yönetim kurullarından komisyonlarına, üyelerinden çalışanlarına, kamu ve özel sektör paydaşlarına kadar, dernek çalışmalarında emek veren herkese teşekkürlerini ileterek konuşmasını tamamladı. 
 

Kaynak : İzolasyon Dünyası Dergisi, Sayı 103, Eylül – Ekim 2013