konut yoneticileri konferansi

KONUT YÖNETİCİLERİ KONFERANSI’13 

Isı yalıtımı sektörünün en önemli aşaması olan uygulama alanında son 3 yıldır üst üste kazandığı ödüllerle liderliğini tartışmasız bir şekilde sürdüren Güney Yapı, 10 Ocak 2013 tarihinde “Değişim ve Dönüşüm” teması altında ikincisini düzenlediği ve özellikle son dönemde tartışmalara neden olan kentsel dönüşüm projelerinin tümüyle hayata geçebilmesi için gerekli görülen uzun sürecinde ele alındığı “Konut Yöneticileri Konferansı”nı toplamda 280 konut yöneticisinin katılımıyla The Green Park Hotel Bostancı’da gerçekleştirdi.

Türkiye Birinciliği Ödülü

Hizmet kalitesi seviyesinde çok fazla sıkıntısı olan ısı yalıtımı uygulama sektörüne kurumsal ve yenilikçi bir anlayışı getirmek hedefiyle 2008 yılında kurulan ve 2013 itibariyle 53 teknik personeli, 350’nin üzerinde usta ekibi ve 28 araçlık filosu ile sektörde çözüm ve güven arayışı içinde olan tüketicilerin ilk tercihi haline gelen Güney Yapı, sadece 2012 yılında gerçekleştirdiği 485.000m2’lik ısı yalıtımı uygulamasıyla üçüncü kez kazandığı Türkiye birinciliği ödülünü gece de Polisan Profesyonel Grubu Satış ve Kanal Destek Müdürü N. Azade Yazgan’ın elinden aldı.

Geçen sene birincisini düzenleyerek sektörde yeniliklerin öncüsü olma misyonunu sürdüren Güney Yapı, bir ilk olan söz konusu konferansların her sene düzenlenerek geleneksel hale getirilmesini hedeflemekte… Güney Yapı Yönetim Kurulu Başkanı A.Bülent Güney, sektördeki liyakatsizliğe dayalı iş yapış biçimlerinden yeterince muzdarip olmuş tüketicileri bilinçlendirme ve doğru uygulamanın ne anlama geldiği konusunda sektörü aydınlatmanın bu konferansların temel amacı olduğunu belirtti.

GNYAPI Tanıtıldı

Konferansın en güzel sürprizi, bugüne kadar ki süreçte gelinen liderlik konumunu, müşterileriyle ve çözüm ortakları ile karşılıklı sağladığı güven prensibine dayandıran Güney Yapı’nın, 2013’ten itibaren yoluna kurumsal bir firma olmanın gereği olarak gördüğü markalaşma sürecine uygun olarak, “Güven” kelimesinin ilk ve son harflerinden oluşturduğu yeni markası “GNYAPI”yı ilk defa bu gecede müşterileriyle ve kurumsal paydaşlarıyla paylaşması oldu.

Konferansa katılım gösteren 280 konut yöneticisine yine ilk defa konferansta belirtilen 31 Mart 2013 tarihine kadarki kampanya hakkında da bilginin verildiği gecede, söz konusu tarihe kadar anlaşması yapılacak projelerde Isı Yalıtımını 2012 fiyatlarıyla yaptırabilme, 10 yıl garantili Exelans Macro ayrıcalığını fiyat farkı ödemeden yaptırabilme, Finansbank' tan 18 ay yerine 24 ay faizsiz ve dosya masrafsız taksit seçeneği ve yakında kanuni bir zorunluluk haline gelecek olan enerji kimlik belgesi bedelinde %50 indirim fırsatlarından yararlanma imkanları hakkında bilgi verildi.       

Ayrıca, konferansa katılım gösteren Güney Yapı müşterileri arasında yapılan çekilişle 3 siteye %50 indirimli ısı yalıtımı yaptırabilme ödülü verildi. Çekiliş sonucu kazanan Üsküdar Ekşioğlu Çağdaşkent Sitesi (10.494 m²), Gebze Megakent Sitesi (4.791 m²) ve Tuzla Cumhuriyet Sitesi (3.003 m²) yöneticileri ödülleri olan hediye çeklerini sahneden alırken Güney Yapı gibi kurumsal ve lider bir firmadan bu ödülü kazanmanın kendilerini çok mutlu ettiğini belirttiler.

Isı yalıtımına yönelik merak edilen tüm yönler hakkında konut yöneticilerini bilgilendirmenin hedeflendiği konferansta, Güney Yapı Yönetim Kurulu Başkanı A. Bülent Güney, Güney Yapı Şirket Avukatı Hasan Can Özdiş ve Güney Yapı ayrıcalığını yaşamış bir site yönetcisi ile Güney Yapı’nın önemli çözüm ortaklarından Polisan adına Profesyonel Grubu Satış ve Kanal Destek Müdürü N. Azade Yazgan, İZODER adına Genel Sekreter Remzi Mehmet Fertan, EVD adına Genel Müdür Ergin Koray ve Finansbank Perakende Ürünler Kanal Yönetmeni Erdem Erol’da geceye sunumlarıyla katılarak önemli bilgiler paylaştılar.

Güney Yapı’nın yeni markası GNYAPI’nın lansmanı ile sunumuna başlayan Yönetim Kurulu Başkanı A.Bülent Güney, ısı yalıtımının faydaları, uygulanma yöntemleri hakkında önemli bilgiler verdikten sonra, Güney Yapı olarak tüketicilerle gerçekleştirdikleri büyük çaptaki Pazar araştırmasının sonuçlarını katılımcılarla paylaştı. Isı yalıtımının son derece dikkatle projelendirilmesi gereken uzun vadeli sonuçlara sahip çok önemli bir karar olduğunun altını çizen A.Bülent Güney, sonuçlarını paylaştığı pazar araştırmasında müşterilerin karşılaşabilecekleri riskleri ve müşteri beklentilerini ortaya koydu. Her sene kaydettiği büyüme oranlarıyla sektörün güven veren lider ve yenilikçi firması konumuna yükselen Güney Yapı’nın bu başarıya, araştırmada ortaya çıkan riskleri en aza indirmek ve söz konusu müşteri beklentilerini karşılamak suretiyle ulaştığını belirtti.

Isı Yalıtım Uygulamalarında Hukuki Süreç

Konut yöneticilerinin en önemli sorunlarının başında gelen hukuksal mevzuatlar ve karar defterlerinin doğru hazırlanması konusunda oldukça önemli bilgiler veren Güney Yapı Şirket Avukatı Hasan Can Özdiş, çok fazla konut sakininin katılımıyla gerçekleşen ısı yalıtımı projelerinde önemli sıkıntılardan biri olan ödeme toplama aşamasının gerekli hukuksal düzenlemeler çerçevesinde tamamen Güney Yapı’nın sorumluluğunda gerçekleştiğini ve dolayısıyla gerek konut yöneticilerinin gerekse diğer konut sakinlerinin bu aşamalarda bir aksama yaşamamalarını sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Isı yalıtımının en önemli mesleki örgütlenmesi olan İZODER Derneği Genel Sekreteri Remzi Mehmet Fertan, insan yaşamında artık yeni bir standart haline gelen izolasyon uygulamaları hakkında önemli bilgiler paylaşırken, Finansbank Perakende Ürünler Kanal Yönetmeni Erdem Erol’da sadece Güney Yapı müşterilerine özel ısı yalıtım kredileri hakkındaki finansal ayrıntılar hakkında bilgiler verdi.

Isı yalıtımının uygulama aşamasındaki en önemli ürün olan ısı yalıtım malzemeleri üreticisi POLİSAN Profesyonel Grubu Satış ve Kanal Destek Müdürü N. Azade Yazgan ise, ürünlerde paket sisteminin önemine değinerek, dış cephelerdeki yalıtımın en önemli sorunu olan proje sonrası oluşabilecek sorunları POLİSAN yalıtım kaskosu hizmeti ile çözdüklerini belirtti. Sunumuna konut yöneticilerini oldukça rahatlatan ve sevindiren bir haberle devam eden Yazgan, cephe boyasında 10 yıl garanti verdikleri Exelans Macro boyasının da lansmanını bu konferansa sakladıklarını belirterek, en uygun fiyatla Güney Yapı müşterilerine söz konusu dış cephe boyasını sunacaklarının müjdesini verdi.

Site yöneticilerinin yoğun olarak ilgi gösterdiği gecenin video görüntüleri, verilen bilgilerden katılım gösterememiş konut yöneticilerinin de rahatlıkla faydalanabilmesi için konutyoneticilerikonferansi.com adresinde paylaşıma sunulmuştur.