Tüm Binalar Mantolama Yaptıracak

A.Bülent Güney

Enerji Performans Yönetmeliğine Göre Tüm Binalar Mantolama Yaptıracak

Mevcut binalar Enerji Performans Yönetmeliği’ne göre enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması için 2017 yılına kadar Enerji Kimlik Belgesi’ni (EKB) almak zorundadır. Alınmaması durumunda daire alım satım ve kiralama gibi işlemler gerçekleştirilememektedir. Binalarda mantolama ve diğer yalıtım uygulamaları ancak belirli kriterlere uygun yapıldığında istenilen enerji sınıfına ulaşmaktadır. GNYAPI, enerji performans yönetmeliğine uygun olarak konutların ısı yalıtım, mantolama uygulamalarını profesyonelce gerçekleştiriyor.

 

GNYAPI Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Veriyor

Enerji kimlik belgesi (EKB) almak için son bir yıla girildiği bu günlerde GNYAPI örnek bir adım atıyor. 2017 yılına kadar alınması gereken enerji kimlik belgesini ücretsiz olarak veren GNYAPI, konutlara yer almak istedikleri enerji verimlilik sınıfı doğrultusunda danışmanlık hizmeti de sağlıyor.

GNYAPI, “MANTOLAMA” KONFERANSI İLE HER YIL DAHA ÇOK BİNA YÖNETİMİNİ BİLGİLENDİRİYOR…

 

Konut yöneticilerini sektör profesyonelleriyle buluşturan TEK PLATFORM

Enerji tasarrufu sağlaması, bina ömrünü uzatması, dış cepheye kattığı estetik gibi birçok katma değeri olan mantolama konusunda halkı bilinçlendirme adına önemli organizasyonlara imza atan GNYAPI konut yöneticilerini sektör profesyonelleriyle buluşturdu. GNYAPI’nın geleneksel hale getirdiği “Konut Yöneticileri Mantolama Konferansı”nın 5. si bu yıl Marriott Hotel Asia’ da gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Selami Merdin başta olmak üzere, Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen, Güney Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Güney ve Türkiye’nin lider ve öncü üretici firmaları Filli Boya, Saint – Gobain Weber, Polisan yetkilileri ve yalıtım sektörüne finans alanında getirdikleri yenilikçi çözümleri ile Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk birer konuşma yaparak konut yöneticilerini ürün ve hizmetler hakkında bilgilendirdiler.  

 

MANTOLAMA İLE %50’ye VARAN TASARRUF!

Yaşadığımız konutlarda ısı yalıtımın ideal bir şekilde uygulanması ile enerji tüketimi ve doğalgaz faturalarında %50’ye varan oranlarda tasarruf elde etmek ve sonrasında da kazandıran yatırıma dönüşmesini sağlamak mümkün. Tasarrufun yanı sıra yalıtımın, binalardaki rutubeti, küfü, korozyonu önlemesi ve binaların dış cephelerine katılan estetik değer ile dairelerin %30’a varan değer artışının sağlanması gibi belli başlı faydaları da vardır. Yalıtımın faydaları sadece kış ayları için düşünülmemeli yalıtım yaz mevsiminde de klima kullanımlarında enerji tasarrufu sağlayarak evlerin daha serin olmasını sağlıyor.  

 

GNYAPI’ dan Mantolama Sürecinde Yenilikçi ve Eşsiz Hizmetler

Bu zamana kadar 55.000 konutta mantolama hizmeti veren GNYAPI, mantolama sürecinin başından sonuna kadar geçen tüm süreçte yüzde yüz memnuniyet sağlamayı başarıyor.

Mantolama sürecinde yönetimlerin ihtiyaç duyabilecekleri tüm gereksinimleri ele alarak, bina yönetimlerinin bile fark edemediği eksiklikleri tespit eden GNYAPI yönetimlere öncelikle detaylı bir rapor sunuyor. Uygulama öncesinde termal kamera çekimleri ile binaların ısı kayıplarını tespit eden GNYAPI, yalıtım danışmanları yardımıyla karar alma süreçlerinde ihtiyaçları birlikte belirleyerek yönetsel süreçte büyük kolaylık sağlıyor.

 

“GNYAPI Bina Yöneticilerinin Sorumluluklarını Üstleniyor”

Mantolama sürecinde bina yöneticilerinin en büyük sıkıntılarından biri olan tahsilat işlemleri yükünü, daire sakinleri ile tek tek görüşmek suretiyle yönetimlerin yerine tahsil ederek büyük bir sorumluluğu üzerine alan

GN YAPI, her kat malikinin bütçesine uygun peşinatsız 60 aya varan (senet ve krediyle) ödeme seçenekleri sunarak insanları mantolama konusunda teşvik etmeyi başarıyor.

Şirket, konut yönetimlerinin aldığı mantolama kararlarının alt yapısının hukuki anlamda uygun olabilmesi için hukuki danışmanlık hizmeti veriyor. Müşteri ilişkileri danışmanları ile sözleşme aşamasından uygulama bitimine kadar konut sakinleri ile sürekli iletişim halinde bulunan GN YAPI her hangi bir sorunda hızlı çözüm üretiyor. 3D renklendirme çalışmaları ile binalara estetik bir değer kazandıran şirket uygulamaya geçmeden önce gerçekleşecek olan 3D tasarımı bina sakinleri ile paylaşıyor. Özel planlama ile oturulan binalarda gerçekleştirilecek mantolama uygulamalarının olabildiğince hızlı ve eksiksiz ilerlemesini sağlayan şirket alanında uzman proje sorumlulukları ve deneyimli teknik kadrosu ile hızlı ve garantili olarak projeyi bitiriyor.

 

 
680 konut yöneticisinin katılımıyla gerçekleştirilen “5. Konut Yöneticileri Mantolama” Konferansı, katılımcılara mantolama sürecinde ihtiyaç duyacakları birçok ürün, uygulama ve katılımcılara özel ödeme seçeneklerini bir arada sunarak konut yöneticilerinin beğenisini kazandı.

konut yöneticileri konferansı

 

GNYAPI yetkililerinin yıl içerisinde gerçekleştirdikleri incelemeler sonucunda mantolama sürecini yürüten konut yönetimlerinin en çok ihtiyaç tespiti, karar alma, teklif toplama ve firma seçimi konularında problem yaşadıkları tespit edildiğinden Güney Yapı Yönetim Kurulu Başkanı A. Bülent Güney, “Mantolama Kararında Dikkat Edilmesi Gerekenler” konulu bir sunum gerçekleştirerek konut yönetimlerine karşılaşabilecekleri riskler ve çözümleri ile ilgili bir yol haritası çizdi.

Konut Yöneticileri Konferansı %50 İndirim

Konferans sonunda gerçekleşen çekilişte, katılım gösteren konutlar arasında yer alan Fatih Sitesi (Fatih), Oğuz Apartmanı (Maltepe), Onay Sitesi Anılar Apartmanı (Kadıköy) mantolama uygulamalarında %25, Bizim Evimiz Sitesi (Üsküdar) ise %50 indirim hakkı kazandı. I pad çekilişini Kurban Düzülütaş, I phone çekilişini Arslan Çıtak, Toyota Yaris’i İbrahim Arıcan kazandı.

Konut Yöneticileri Konferansı Araba kazananı