İzocam Mantolama,Yeni Nesil Cam Yünü

Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikasını 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir.

Türkiye Yalıtım Sektörü'nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. 1986 yılında Tarsus'ta ikinci bir camyünü fabrikası 10 bin ton/yıl kapasiteyle kurulmuş, 1992 yılında bu kapasite iki katına çıkartılarak 20 bin ton/yıl'a ulaşılmıştır. Tarsus'taki fabrikanın camyünü kapasite tevsi nedeniyle Gebze tesislerindeki camyünü üretimi 1993 yılında taş yününe çevrilmiştir. 10 bin ton/yıl taş yünü kapasitesi, 1997 yılında 15 bin ton/yıl kapasiteye çıkarılmıştır.

2007 yılı itibari ile camyünü tesislerinde 55 bin ton/yıl, taş yünü tesislerinde ise 50 bin ton/yıl kapasiteye ulaşılmıştır. İzocam camyünü ürünleri, Isover Saint-Gobain lisansı ile taş yünü ürünleri ise Isover Saint-Gobain G+H lisansı ile üretilmektedir.

İzocam, 1982 yılında Gebze'de kurulan tesis ile genleştirilmiş (ekspande) polistiren (EPS) üretimine başlamıştır. Toplam kapasite 6.000 ton/yıl'dır.

Haddelenmiş (ekstrüde) polistiren (XPS) üretimine ise; 1995 yılında Gebze’deki yeni tesislerinde Foamboard markasıyla yılda 90.000 m³ kapasite ile başlayan İzocam, Owens Corning lisansı ile üretim yapmaktadır. Bugün Gebkim Tesisleri ile birlikte kurulu kapasitesi 720.000 m³/yıl‘dır.

2000 yılının Nisan ayında 500 ton/yıl kapasiteli Eskişehir İzocam Tesisi'nde üretimine başlanılan İzocam Armaflex markalı Elastomerik Kauçuk Köpük ürünler ise, Armacell GmbH lisansı ile üretilmektedir. Tesisin şu andaki kapasitesi 1.900 ton/yıl'dır. Eskişehir İzocam Tesisi’nde 2006 yılı başından itibaren İzocam PEflex markasıyla üretimine başlanan polietilen köpüğün yıllık kapasitesi ise 1.000 ton/yıl’dır.

Su yalıtım pazarında da faaliyet gösteren İzocam, İzosu markalı polimerik bitümlü su yalıtım örtülerini piyasaya sunmaktadır.

Yüksek teknolojisiyle imal ettiği uluslararası standartlardaki ürünlerinin ciddi bir bölümünü ihraç eden ve ülkemize önemli döviz girdisi sağlayan İzocam'ın ihracat yaptığı ülkeler arasında İsrail, Mısır, İran, Suriye, Ürdün, Lübnan, Irak, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Rusya, Türkmenistan, Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan, Azerbaycan, Sudan, Fildişi, Kamerun, Gana, Gine, Etiyopya, Libya, Pakistan, Afganistan, Kıbrıs, İzlanda ve Malta bulunmaktadır.

İzocam bugün ülkemizde sıcağa, soğuğa, sese, yangına ve suya karşı koruma sağlayan geniş ürün yelpazesi ve teknik danışmanlık hizmetleriyle yalıtım sektöründe lider konumdadır. Müşterilerinin talep ve beklentilerini zamanında ve küreselleşen dünya standartlarına uygun olarak çevreci bir yaklaşımla karşılayan İzocam, bu amaçla ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi'ni tesislerinde uygulamaktadır. Binalarda kullanılan İzocam ürünleri, Uluslararası bir yönetmelik olan, Yapı Malzeme Yönetmeliği’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karşılamasına imkân veren malzeme” anlamına gelen “CE” işareti ile piyasaya arz edilmektedir. Aynı zamanda, mineral yün ürünler; taşyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasına sahiptir. İzocam'ın ürünleri ayrıca Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun üretilmektedir.

İzocam, 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla camyünü ve taşyünü ürünler için EPD (Environmental Product Declaration – Çevresel Ürün Beyanı) Belgesi´ne sahiptir. Bu belgenin yanı sıra; ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi´ni tesislerinde uygulamaktadır. İzocam´ın ayrıca mineral yün ürünlerinin; taşyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikası bulunmaktadır. Ayrıca Çatı Şiltesi ve Rulopan ürünleri için AB ülkesinin ulusal emisyon limitlerine uygunluk belgesi olan Eurofins Gold belgesine sahiptir. Binalarda ve tesisatlarda kullanılan İzocam ürünleri, AB Yapı Malzemeleri Tüzüğü´nün (CPR) eşleniği olan Yapı Malzeme Yönetmeliği´nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karşılamasına imkân veren malzeme” anlamına gelen “CE” işareti ile piyasaya arz edilmektedir. Tüm İzocam ürünleri Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun olarak üretilmektedir.ISO tarafından hazırlanan Türkiye´nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında daima yerini alan İzocam, 2015 Brand Finance´ın belirlediği en değerli 100 şirket arasındadır. Ayrıca, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından belirlenen Kurumsal Derecelendirme Notu 29.12.2015 – 29.12.2016 dönemi için 9,16 olarak belirlenmiştir.

 

Kaynak : izocam.com.tr

 

İzocam Camyünü 

 

Yerli olarak temin edilen, inorganik hammaddelerin 1200ºC – 1250ºC’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır.

Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde olanları da mevcuttur.

Isı yalıtım, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ile birlikte yangın güvenliğide sağlar.

Kullanım sıcaklığı -50 / +250ºC aralığındadır. Bağlayıcısız camyünü ürünler 500°C’ye kadar kullanılabilmektedir.

Sıcağa ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme meydana gelmez.

Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve pas yapmaz. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilemez.

Higroskopik ve kapiler değildir.

Kaplamasız camyünü ürünler TS EN 13501-1’e göre ”yanmaz malzemeler” olan A1 sınıfında yer almaktadır.

Saint – Gobain Isover, Fransa TEL Lisansı ile üretilmektedir.

bVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi, OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.

 

 

İZOCAM MANTOLAMA FİYATLARI

İzocam mantolama fiyatlarıkullanılacak malzemeye, bina özelliklerine ve yapılacak uygulamaya göre değişmektedir.

Kullanılacak Malzemeler Miktarı Birimi
İzocam Mantolama Levhası 1,05 Mt
İzocam Yapıştırıcı 4,00 Kg
İzocam Plastik Çivili Dübel 6,00 Adet
İzocam Donatı Filesi 1,10 Mt
İzocam Fileli Köşebent 0,50 Mt
İzocam Yalıtım Sıvası 5,00 Kg
İzocam Dekoratif Sıva 2,50 Kg
İzocam Dış Cephe Boyası 0,35 Kg
 

 

 
İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama ,Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası… Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla GNYAPI® 'da. ☏ 444 GNYP